ראש בראש: ישראל מול איראן

ראש בראש: ישראל מול איראן

ההרצאה מתארת את ההתנגשות התרבותית- אידאולוגית בין ישראל לאיראן ועונה לשאלה האם נדרשים משאבים נוספים מעבר לכלכלה יציבה ויכולת צבאית בכדי לפתור את “הבעיה האיראנית”?

 תיאור ההרצאה

הרצאה מאתגרת ומסעירה המתארת את ההתנגשות התרבותית בין ישראל לאיראן. בהרצאה תעלה לדיון שאלת עומק לגבי “האיום האיראני” והאם נדרשים משאבים נוספים מעבר לכלכלה יציבה ויכולת צבאית בכדי להגיע לפתרונה. ההרצאה בנויה על טקסט פרי ידו של המנהיג העליון עלי ח’אמנאי והוגי הדעות הבולטים של המשטר ומלווה בווידאו מרתק המציג את “טקס השבעתו של הנשיא רוחאני” ושיזורו של טקס ההשבעה באידאולוגיה של המשטר.

תוכן ההרצאה

מאז עלייתה של הרפובליקה האסלאמית לשלטון מתמודדת מדינת ישראל עם איומים רבים המופנים אליה אם במישרין ואם בעקיפין ע”י איראן. איראן מצידה ממשיכה לאתגר את ישראל ולא מסתירה את עוינותה כלפיה. ראשי ממשלת ישראל מחפשים את “חבל ההצלה” מהאיום בידם של נשיאי המעצמות ארה”ב ורוסיה.
ישראל מדורגת במקום ה-30 בדירוג הכללי לשנת 2017, במקום ה-8 בדירוג העוצמה העולמית, המקום ה-3 בדירוג הכלכלות היציבות בעולם, במקום ה-14 (מתוך 20) הצבאות החזקים בעולם ובמקום הראשון מבין צבאות המזרח התיכון. למרות כוחה האדיר של ישראל היא לא מצליחה לשים קץ לאיום האיראני.

בהרצאה תעלה לדיון שאלת העומק לגבי “הבעיה האיראנית” – וכאן עולה השאלה: האם צבא חזק וכלכלה יציבה לבדם הם הפתרון לבעיית האיום האיראני? והאם נדרשים משאבים נוספים בכדי להגיע לפתרון בסוגיה זו?

מענה לשאלות כגון:
– מה הם סוגי הכוח בראיית מנהיג איראן
– מדוע מנהיג איראן מתנגד לחילוניזם- ליברליזם
– תופעות לוואי של חילוניזם- ליברליזם בראיית מנהיג איראן
– מה שורש החיכוך התרבותי- אידאולוגי בין ישראל לאיראן
– התקפה תרבותית, סוגיה, מאפייניה והשלכותיה בראיית מנהיג איראן